مهمان   -  ورود   |   چهار شنبه,5 تير 1398
کد : 366294 تاریخ انتشار : 1398/01/24 زمان انتشار : 09:14:56

در دیدار هیأت رئیسه سازمان با مدیر کل راه و شهرسازی بیان شد:
تقدیر مدیرکل راه و شهرسازی استان از فعالیت های نیکوکارانه و به موقع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در حمایت از سیل زدگان مازندران و گلستان


تأکید بر همکاری و هماهنگی بیشتر بین اداره راه و شهرسازی با سازمان نظام مهندسی جهت اجرای اصولی تر مقررات و ضوابط ملی ساختمان و ارتقای کیفی ایمنی و کیفیت طرح های ساختمانی، عمرانی و شهرسازی، لزوم توجه همه مراجع صدور پروانه و آموزش و نظارت و توجه بیشتر به ضوابط طرح های جامع تفصیلی و هادی شهرهای استان از نکاتی بود که در دیدار اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی با مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در محل آن اداره کل بیان شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این دیدار نوروزی که اداره کل راه و شهرسازی انجام گرفت، دکتر فرشیدرضا حقیقی ریاست سازمان ضمن تبریک سال جدید به مدیرکل راه و شهرسازی به بیان مواردی از عملکرد سازمان در سال گذشته و بخش هایی از برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای اهداف و وظایف سازمان نظام مهندسی ساختمان پرداخت. وی جدیت در تعمیق همکاری با آن اداره کل را در چارچوب کارگروه های تخصصی و قانون محور خواستار شد.

دکتر حقیقی به الکترونیکی شدن بخش هایی از خدمات مهندسی جهت کاهش بوروکراسی اداری و صرفه جویی در وقت مراجعان و احترام به ارباب رجوع اشاره کرده و بر تنظیم روابط میان صاحبان حرفه های مهندسی ساختمان و افزایش آگاهی و دانش از طریق برگزاری کارگاه ها و دوره های تخصصی و همچنین نظارت بیشتر بر پروژه های ساختمانی جهت کاهش تخلفات و افزایش ضریب ایمنی در ساخت و سازها تاکید نمود. وی نگاه قانونمند و راهبردی به خدمات مهندسی در عرصه ساخت و ساز را با همکاری اداره راه و شهرسازی یادآور شد و حل بسیاری از معضلات شهری همچون ترافیک یا ناهمگونی ساختار معماری شهری را در گرو جدیت در ایجاد پیش زمینه های اجرایی رعایت ضوابط ساخت و ساز و شهرسازی از سوی همه ارگان های مسئول و برای همه فعالان و دست اندرکاران این صنعت دانست.

در این دیدار مدیرکل راه و شهرسازی ضمن تشکر ویژه از مدیریت اصولی و به موقع هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان در ارائه کمک های مالی و کالایی به سیل زدگان، حمایت اداره راه و شهرسازی از تصمیمات اصولی سازمان نظام مهندسی ساختمان را در رعایت دقیق ضوابط و مقررات ملی ساختمان و توجه هدفمند به موضوعاتی همچون ایمنی و ترویج اخلاق و فرهنگ مهندسی را جزو سیاست های اصلی آن اداره کل دانست.

سیدمحمد نظری در ادامه ضمن خرسندی از نگاه اصولی هیئت مدیره سازمان به رعایت دقیق تر قانون و ضوابط شهرسازی در ساخت و ساز شهری اشاره داشته و لزوم توجه بیشتر به نیازها و مطالبات مهندسان و شهروندان و فعالان عرصه ساخت و ساز را خواستار شد و در این راستا نظام مهندسی را بازوی موثر این اداره کل دانست.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :