مهمان   -  ورود   |   شنبه,5 خرداد 1397
کد : 225382 تاریخ انتشار : 1395/12/22 زمان انتشار : 12:57:10

برنامه و بودجه پیشنهادی سال 96 سازمان با رای اکثریت حاضرین مجمع تصویب شد


مجمع عمومی فوق العاده سالانه نوبت دوم سال 1395 سازمان روز شنبه 21 اسفندماه با تصویب برنامه و بودجه پیشنهادی سال 96 سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران ، مجمع عمومی فوق العاده سالانه نوبت دوم سال 95 سازمان روز شنبه 21 اسفندماه در محل سالن هلال احمر ساری برگزار شد .

در ابتدای مجمع حسب قانون نظام مهندسی ، هیأت رئیسه سنی و هیأت رئیسه دائمی مجمع تشکیل شد و بر اساس دستور جلسه مجمع گزارش فعالیت های سازمان توسط ریاست سازمان ارائه شد.

مهران فرصت با اعلام اینکه قانون مداری، اصلاح ساختار، شفاف سازی، واقعی تر کردن خدمات مهندسی با اعتماد سازی در حال انجام است، تصریح کرد: هیچ فضای بسته ای در این سازمان وجود نداشته و همه مصوبات سازمان در سایت اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به افزایش تعداد مهندسان این سازمان از سال 88 تاکنون، افزود: تعداد11 هزار مهندس این سازمان در سال 88 به 31 هزار عضو در حال حاضر رسید.

وی خاطر نشان کرد: افزایش تعداد مهندسان را به فال نیک میگیریم ولی از طرفی به دلیل عدم افزایش میزان ساخت و ساز در استان تهدیداتی متوجه این شغل است که باید توجه بیشتری صورت گیرد.

فرصت با بیان اینکه نرم افزار سازمان سالیانه 5 تا 6 میلیون متر مربع ساخت و ساز را ثبت میکنند، یادآور شد: میزان کار ثابت و تعداد مهندسان در حال افزایش میباشند و هیئت مدیره علاوه بر پیگیری سایر امور باید دغدغه تقسیم کار را در دستور کار خویش قرار دهد.

وی با بیان اینکه در بیشتر استان‌های کشور خدمات مهندسی در مراکز استان‌ها متمرکز است، افزود: در مازندران این رویه متفاوت است و پروژه‌های عمرانی در سطح استان پراکنده بوده و به همین دلیل ممکن است چالش‌های در این ارتباط وجود داشته باشیم.

فرصت با اعلام اینکه از 31 هزار مهندس عضو سازمان 12 هزار نفر دارای پروانه اشتغال به کار هستند، افزود: در سایر استان‌ها هیچ گونه تمهیداتی جهت فعالیت حرفه ای مهندسان فاقد پروانه پروژه در نظر گرفته نشده ولی در مازندران زمینه برای فعالیت مهندسان فاقد پروانه اشتغال به عنوان مهندس همکار فراهم شده است.

وی اضافه کرد: به منظور گسترش همکاری‌های حرفه‌ای و جلب مشارکت اعضا و کارشناسی دقیق در هر رشته تخصصی موجود در سازمان، گروه‌های تخصصی در رشته‌های هفت گانه برای بررسی موضوعات فنی و حرفه‌ای اعضا تشکیل می‌شود و برای بهره‌برداری از نقطه نظرات اعضا در موضوعات مختلف سازمان 17 کمیسیون مختلف تشکیل شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به علاقمندی به توسعه ورزش در این سازمان از برنامه ریزی برای توسعه ورزش در بین مهندسان خبر داد و گفت: تهیه و تدوین تقویم ورزشی در رشته‌های مختلف، تدوین و ارائه بودجه ورزشی، تعیین سرانه ورزشی دفاتر و برگزاری مسابقات متعدد در طول سال از مهمترین اقدامات برای توسعه ورزش در این سازمان پیش بینی شد.

وی درباره اقدامات انجام شده برای افزایش خدمات رفاهی در این سازمان برای اعضا، گفت: برنامه ریزی برای دریافت تسهیلات بانکی،پیگیری بیمه تکمیلی درمانی و انعقاد قرار داد با مراکز درمانی از اهم برنامه‌های رفاهی پیش بینی شده برای اعضا سازمان است که تلاش داریم این روند در سال 96 نیز به صورت مناسب‌تر ادامه پیدا کند.

فرصت با اعلام اینکه توجه به مباحث آموزشی باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، افزود: دوره‌های آموزشی در چهار فصل برنامه‌ریزی شد که برگزاری دوره‌های ارتقا پروانه اشتغال به کار مهندسی، برگزاری دوره ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی و آزمون مقررات ملی ساختمان از مهمترین اقدامات آموزشی در این سازمان بوده و برگزاری دوره های آموزش حقوقی،آموزش های مهارت محور برای مهندسان و آموزش کارفرمایان در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه واحد کنترل ظرفیت و صلاحیت سازمان از اولین واحدهای تاسیس شده در سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران است، گفت: این واحد با هدف عمده ثبت پروژه و کنترل ظرفیت و صلاحیت اشخاص حقیقی و حقوقی شروع به فعالیت کرد که شامل ثبت پروژه‌ها عادی، اضافه بنا، پروژه‌های استحکام بنای فاقد پروانه و تفیک آپارتمان می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ادامه داد: به منظور انجام هر چه بیشتر کنترل ظرفیت و صلاحیت مهندسی از سال 83 نرم افزار خدمات مهندسی تهیه شد ولی با توجه به افزایش تعداد مهندسان و شرکت‌ها و نوع خدمات به روز رسانی نرم افزار  در دستور کار قرار گرفت و این روند همچنان ادامه دارد.

وی خواستار تقویت فعالیت پژوهشی در شورای انتظامی شد و افزود: باید موارد و مشکلات را شناسائی و انجام  برنامه‌های پژوهشی راهکارهای کاهش میزان شکایت از مهندسان بررسی شود.

در ادامه این مجمع ، احمدرضا گران خزانه دار سازمان به ارائه برنامه و بودجه پیشنهادی سال 96 پرداخت که با رای اکثریت اعضای حاضر در  مجمع تصویب شد.

 نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :