مهمان   -  ورود   |   چهار شنبه,5 تير 1398
کد : 366295 تاریخ انتشار : 1398/01/24 زمان انتشار : 12:30:30

اولین جلسه کارگروه پایش نظام ارجاع کار در سازمان نظام مهندسی برگزار گردید


بنا بر تصمیم دکتر فرشیدرضا حقیقی ریاست سازمان مقرر شد تا با تصویب هیات مدیره سازمان، نظام ارجاع کار در استان مازندران اجرایی گردد.

لذا حسب وجود ارجاع کار در دوره ای 12 ماهه در سال دوم هیأت مدیره دوره هفتم و به منظور بررسی نقاط ضعف و تکمیل و رفع نواقص نظام ارجاع قبلی، تشکیل کارگروه پایش نظام ارجاع کار با پیشنهاد ریاست سازمان و با هدایت همان تیم از هیات مدیره دوره هفتم که اجرای آن را عهده داربودند، اولین جلسه کارگروه مذکور برگزار شد.

این کارگروه بر آن است تا با آسیب شناسی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت آن، نظام ارجاع کار را در سریعترین زمان ممکن و تا قبل از تابستان ۹۷ اجرایی نماید.

در اولین جلسه، دکتر مهران فرصت ضمن تشکر از ریاست محترم سازمان در تشکیل این کارگروه، نقاط ضعف و قوت نظام ارجاع را برشمرد.

وی اظهار داشت: در این کارگروه قطعاً نظرات موافقین و منتقدین نظام ارجاع کار اخذ خواهد شد و در این راستا به اعضا کارگروه ماموریت داده خواهد شد تا تجربه سایر استان های همطراز استان اخذ گردد.

همچنین دکتر فرصت با تاکید بر شیوه جدید نظام ارجاع تشریح نمود: فرآیندی طی خواهد شد که مهندسین با پایه های مختلف بیشتر در پایه تخصصی خود فعالیت نمایند به اینصورت که مهندسین پایه ۱ بیشتر در گروه ساختمانی ج و د فعالیت نمایند تا عادلانه بودن نظام ارجاع هم رعایت گردد.

دکتر احمدرضا گران در این جلسه ضمن قدردانی از اهتمام ریس سازمان در تشکیل کارگروه ها متعدد، اظهار داشت: نظام ارجاع کار یکی از ابزارهای حاکمیت در کنترل ساختمان می باشد و قطعا بررسی های لازم که اجرای نظام ارجاع کار  محدود به نظارت چهار رشته نباشد، انجام خواهد شد.

همچنین وی بیان داشت: یکی از ابزارهای دوام و بقا نظام ارجاع کار شفافیت و توسعه نظامات الکترونیکی درون سازمانی و بیرون سازمانی می باشد که این توسعه بدون حمایتهای ریس سازمان میسر نخواهد بود.

مهندس کامران حسن زاده در این جلسه به تشریح فلوچارت  نظام ارجاع پرداخت و تاکید داشت که جهت جلوگیری از تضییع حقوق افراد، قبل از اجرای نظام ارجاع پایش آماری کامل صورت خواهد گرفت.

مهندس امیر حسن برزگر، لزوم بررسی فراوانی مهندسین در کلیه شهرها متناسب با پروژه های ثبت شده را مورد تاکید قرارداد.

همچنین مقرر گردید که مهندس اصغرنیا دبیر کارگروه و کارشناس واحد فناوری سازمان آمار های مدنظر کارگروه رو با نظارت دکتر فرصت آماده نماید.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :