مهمان   -  ورود   |   سه شبه,31 ارديبهشت 1398
کد : 346081 تاریخ انتشار : 1397/09/15 زمان انتشار : 22:51:36

نايب رئيس اول سازمان نظام مهندسي ساختمان استان:

آموزش و كنترل نظارت دو ماموريت ويژه سازمان است/ ضرورت فرهنگ سازي و ارتقاء آگاهي هاي عمومي در حوزه ساخت و ساز


مهندس سيف اله علي نيا نايب رئيس اول سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران در كارگاه تخصصي "شناسايي ومقابله با خاك هاي مسئله دار و روش هاي بهسازي آن" كه روز پنج شنبه ١٥آذرماه برگزار شد با اشاره به ماموريت هاي سازمان اظهار داشت: سازمان نظام مهندسي ساختمان در راستاي ماموريت خود در حوزه هاي مختلف كاري ارتقاء كيفي آموزش و كنترل نظارت را به عنوان دو ماموريت ويژه در نظر دارد.

وي با اشاره به ابلاغيه هاي وزارت راه و شهرسازي در طي يكسال اخير بيان داشت: اين ابلاغيه ها ما را بر آن داشت كه آسيب شناسي جدي در حوزه نظام مهندسي داشته باشيم.

نايب رئيس اول سازمان افزود : امروز سياست گذاري كه در سيستم آموزش عالي كشور وجود دارد پاسخ گوي نياز جامعه نيست و با تعدد زياد دانشگاه ها و حجم بالاي فارغ التحصيلان و نبود رويكرد مهارت محور در دانشگاه ها ، مسئوليت سازمان در حوزه آموزش سنگين تر شده و نيازمند توجه ويژه سازمان در اين حوزه هستيم.

مهندس علي نيا ادامه داد: بر اين اساس هيات مديره سازمان در سال ٩٥ با همكاري كميسيون ها و گروه هاي تخصصي و دفاتر نمايندگي ٨٥ كارگاه آموزشي را نيازسنجي و مصوب كرد كه اكثريت اين كارگاه ها برگزار شده و مابقي نيز در دست برنامه ريزي جهت اجرايي شدن است.

عضو شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران با تاكيد بر ضرورت فرهنگ سازي در حوزه ساخت و ساز و ارتقاء آگهي هاي عمومي بيان داشت: حق الزحمه خدمات مهندسي هزينه نيست و در حقيقت سرمايه گذاري است و اين نگاه كه هزينه مازادي را در ساخت و سازها به جامعه تحميل مي شود بايد اصلاح شود.

وي تصريح كرد: كمتر از ٢ درصد هزينه كل ساخت مربوط به خدمات مهندسي است كه در قبال ارائه خدمات و مسئوليت مهندسان و اجراي قانون نظام مهندسي و تامين امنيت و آسايش شهروندان بسيار ناچيز است.

مهندس علي نيا با اشاره به زلزله خيز بودن استان و وجود گسل هاي فعال در استان اذعان داشت: امروز شرايط خاك بسيار ناهمگون است و برگزاري چنين كارگاه هايي در حوزه خاك هاي مساله دار و معرفي روش هاي بهسازي تاثير بسزايي در طراحي ها دارد.

در ادامه پروفسور حائری عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف به سخنرانی پرداختند.


نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :