مهمان   -  ورود   |   پنج شنبه,25 مهر 1398
کد : 275648 تاریخ انتشار : 1396/08/15 زمان انتشار : 11:19:59

جلسه کارگروه تخصصی منظر و سیمای شهری در شهرستان بابلسر برگزار شد


جلسه کارگروه تخصصی منظر و سیمای شهری با حضور رییس اداره راه و شهرسازی ،شهردار و رییس دفتر نظام مهندسی بابلسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران_دفتر نمایندگی بابلسر؛در این جلسه که در شهرداری بابلسر برگزار شد، در خصوص لزوم صیانت از ارزشهای بافت تاریخی با رویکرد بازآفرینی منظر شهری بحث و تبادل نظر شد.

 

شفیعی شهردار بابلسر در ابتدای جلسه ضمن تشکر از تلاشهای صورت گرفته در جهت زیبا سازی فضای شهر در دوره گذشته گفت:زیبا سازی منظر شهری یکی از عوامل مهم در کسب رضایت مردم است و به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است،زیباسازی بر ارتقاء کیفیت محیط و فضاهای عمومی تاکید دارد و در این راستا فرایند زیبا سازی به ساماندهی ، بهسازی و احیای اماکن، معابر ، میادین ، پارکها و نصب المانهای مختلف فرهنگی می پردازد.

 

وی افزود: شهروندان  نظاره گر عملکرد ما بوده و زیبایی منظر شهری ، خود نشان از توجه ما به کیفیت زندگی شهروندانمان است . مطمئناً هر پارک یا بوستانی که شهرداری به آن توجه داشته باشد این توجه محسوس بوده و افرادی که از آن فضا استفاده می نمایند درباره  عملکرد ما نظر می دهند.


مهندس سهیل عابدینی رییس دفتر نظام مهندسی بابلسر ضمن اهمیت موضوع زیبا سازی منظر شهری گفت: نظام مهندسی به عنوان مرجع فنی قلمداد می شود و میتوان از این پتانسیل برای کمک به سیمای شهری استفاده کرد.

 

وی با اشاره به مشکلات شهرسازی در شهر بابلسر، موضوع شهرسازی و معماری را از اهم وظایف سازمان نظام مهندسی ساختمان دانست و اظهار داشت : مهاجرت های بی رویه ، افزایش جمعیت شهر، توسعه ساخت و سازهای خارج از محدوده شهری و غیره از مشکلات شهرستان بابلسر است و ضرورت استفاده از تخصص شهرسازی در برنامه ریزی های شهری بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

 

رئیس دفتر نمایندگی بابلسر افزود: به منظور برقراری ارتباط موثر و مستمر در حوزه معماری و شهرسازی جهت تدوین سیاستهای کلی سیما و منظر شهری استفاده از خدمات طراحی و مشاوره مهندسین و متخصصین دانشگاهی و هماهنگی اقدامات اجرایی ،در دستور کار قرار گیرد.

 

از دیگر تصمیات این جلسه میتوان به برگزاری مسابقات طراحی المانهای شهری توسط اداره راه و شهرسازی بعنوان دبیر این کمیته و بررسی طرحهای پیشنهادی در کمیته فنی زیباسازی از طریق تشکیل جلسه و جمع بندی و ارجاع موضوعات به کمیسیون زیباسازی اشاره کرد.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :