مهمان   -  ورود   |   سه شبه,29 خرداد 1397
کد : 225390 تاریخ انتشار : 1395/12/29 زمان انتشار : 12:02:12

پیام رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران به مناسبت فرا رسیدن سال نو


مهران فرصت رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران در پیامی فرا رسیدن سال نو را به جامعه مهندسی استان تبریک گفت و به تشریح مهم ترین رویدادهای سال گذشته و برنامه های در دست اجرا در سال96 پرداخت.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران متن پیام به شرح ذیل می باشد.

 

بسمه تعالی

همکار محترم

 فرا رسیدن نوروز باستان و سال نو را محضر پرمهر شما تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از عزت و برکت از خداوند متعال مسئلت دارم.

مفهوم نوروز در نو شدن و شکوفایی ست و زدودن روح و شستن کدورتها و رنجشها و جای دادن محبت و دوستی در دل و روان است .

در سالی که گذشت نظام مهندسی ساختمان مازندران با فراز و فرودهایی همراه بود ولی همواره درصدد بودیم در این شرایط حساس و سختی که سازمان قرار گرفته با همگرایی و وحدت سازمانی با تفکر ها ، نگرش ها و سلیقه های مختلف اقدامات موثری را به انجام رسانده و توانمندی های این سازمان را در عرصه استانی و ملی به منصه ظهور برسانیم.

امروز توانمندی های جامعه مهندسی در جامعه به اثبات رسیده و آنچه که حائز اهمیت است حفظ دستاورها و ارزش ها با تکیه بر رعایت اخلاق حرفه ای است.

تصویب نامه اسفندماه سال94 هیأت وزیران در خصوص اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان با محوریت تبیین اصول اخلاق حرفه ای یکی از مهم ترین اقداماتی بود که صورت گرفت و در این آئین نامه که از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد تغییرات اساسی در بحث شئونات حرفه ای و انضباطی اعمال شده و مجازات سنگینی هم برای بعضی بخش ها دیده شد و ماده دو مکرر در ارتباط با اخلاق حرفه ای به آیین نامه اضافه شده است و همه اشخاص حقیقی و حقوقی ملتزم به رعایت قوانین در ارائه خدمات مهندسی شدند.

فعالیت های فنی و مهندسی ساختمان، به جهت ارتباط مستقیمی که با جان و مال مردم دارد و با توجه به اینکه صیانت از حقوق آنها از وظایف شرعی و اخلاقی مهندسان و سازمان نظام مهندسی ساختمان است لذا دست یابی به ساخت و ساز های ایمن در چارچوب اخلاق حرفه ای، چشم انداز سازمان در سال96 خواهد بود و بی شک قانونمندی و توانمندی جامعه مهندسی بر انسجام و وحدت سازمان خواهد افزود .  

برگزاری انتخابات هیأت رئیسه گروه های تخصصی و هیأت رئیسه دفاتر نمایندگی سازمان از دیگر رویدادهای مهم در سال جاری بوده که بار دیگر جامعه مهندسی ساختمان مازندران با احساس مسئولیت ، همدلی و همگرایی سازمانی و با مشارکت پرشور خود در انتخابات توانستند نقشی ماندگار در صفحات عملکردی نظام مهندسی ساختمان رقم بزنند.

بی تردید این مشارکت پرشور نشانه های پویایی و طراوت سازمان و خواست اعضای محترم در جهت حرکت به سوی تعالی سازمانی و اهداف مدنظر در قانون نظام مهندسی می باشد و این حماسه حضور قطعاً انگیزه مسئولیت پذیری برای خدمت رسانی در جهت حصول مطالبات برحق اعضاء وخواستگاه روحیه کار و تلاش و پیگیری مضاعف خواهد بود.

برگزاری کنفرانس ملی HSE  و استقرار دبیرخانه آن در استان مازندران از دیگر دستاورهای این سازمان در سال95 بوده که انعقاد تفاهم نامه در راستای اهداف HSE با دانشگاه علوم پزشکی، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، اداره کل پدافند غیر عامل و سازمان حفاظت محیط زیست از اقدامات اثرگذار در استان بوده است.

هیأت مدیره دوره هفتم سازمان در راستای ارتقاء کیفی خدمات مهندسی و واقعی شدن خدمات، اجرای نظام ارجاع کار به شیوه عادلانه را در دستور کار دارد که این شیوه نامه پس از تصویب در سال 96 اجرایی خواهد شد و با توجه به رویکرد موجود در حرکت به سوی سازمان الکترونیکی و مکانیزه شدن فرایندهای اداری خدمات مهندسی، سیستم هوشمند نظام ارجاع کار نیز راه اندازی می شود.

بازنگری مصوبات و فرایندهای خدمات مهندسی، اصلاح ساختار اداری، ایجاد تدابیر لازم برای کسب توانمندی‌های لازم برای ورود به بازار واقعی، توسعه نظام جامع الکترونیکی در جهت افزایش تعامل بین مهندسان و امکان ارائه گزارش به دفاتر نمایندگی و متولیان صدور پروانه به صورت آنی در جهت ارتقاء کنترل و نظارت و ارتقاء کیفیت خدمات مهندسی از دیگر اقدامات سازمان در سال جاری بوده است.

  امیدوارم که با همکاری ، همدلی و تعامل سازنده جامعه مهندسی و با تلاش و کوشش بتوانیم در مسیر رونق، رشد و توسعه صنعت ساختمان ، ارتقاء جایگاه حرفه مهندسی و آبادانی استان گام های موثری برداریم.


مهران فرصت       

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندراننظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :